Do czego służą etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne kolorowe są wszędzie. Znajdują zastosowanie dosłownie w każdej branży, a ich uniwersalność i możliwość dokładnego dostosowania do własnych potrzeb stawia je bardzo wysoko na drabinie użytecznych, czy nawet niezbędnych w biznesie produktów.

Etykiety na butelki

Jeżeli biznes polega na produkcji alkoholu, to trzeba go jakoś opisać. Pisząc na szkle można oczywiście osiągnąć świetny efekt, ale chyba nie o to chodzi w produkcji napojów alkoholowych, a przynajmniej nie w większości przypadków. Etykiety samoprzylepne w taśmach lub kwadratowe idealnie nadają się na ich zadrukowanie właśnie pod takie opisy, czy też w celu stworzenia metek lub przywieszek różnego rodzaju.

Indywidualne zlecenia

Do bardziej spersonalizowanych zamówień stosuje się etykiety okrągłe lub o zupełnie nieregularnym kształcie. Zaliczają się do tego rodzaju między innymi etykiety falowane, kanciaste, okrągłe lub owalne. Należy jednak pamiętać, że czym bardziej finezyjny kształt, tym koszt etykiet jest wyższy, a czas oczekiwania dłuższy.

Rodzaje etykiet i ich zastosowane

Papierowe nadają się do wewnętrznych zastosowań, gdyż nie są odporne na warunki atmosferyczne, foliowe PE wykonane z polietylenu są elastyczne i nadają się do przyklejania na pojemniki plastikowe, foliowe typu PP są wykonane z polipropylenu i nadają się do naklejania na kosmetyki, foliowe PET są z poliestru i wykorzystuje się je to oznaczania podzespołów elektronicznych.

Oprócz tego występuję jeszcze etykiety winylowe, akrylowy i VOID.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *