Nieśmiertelna elegancja.

Mało kto dba o to, czym pisze. W dobie plastików i jednorazówek wydaje się więc, że pióro wieczne odchodzi całkowicie do lamusa jako bezużyteczny staroć. Nic bardziej mylnego. Ze względu na swoją wiekowość i tradycję, pióra wieczne przez niektórych są szanowane i wciąż używane.

Najlepsze pióra wieczne znanych marek

Głównie tyczy się to starszych osób, które żyły w epoce, gdzie wieczne pióro przechodziło renesans. Trzy wielkie firmy (Mont blanc, Parker i Pelikan), które są dosłownie specjalistami w produkcji takich unikatów, wciąż mają się dobrze, a sprzedaż ekskluzywnych materiałów piśmienniczych wcale nie spada. Takimi artykułami szczególnie interesują się różnorodni kolekcjonerzy, dla których powstają specjalne pióra limitowane. W tym celu powstały nawet specjalne sklepy nawet internetowe. Niektóre działają nawet od lat 30. i oferują głównie historyczne marki jak na przykład: Sheaffer, Parker czy Waterman. Oprócz piór często w ich ofercie można odnaleźć: upominki, usługę grawera, pieczątki czy wizytówki.

Wieczne pióro powstało dość wcześnie, jeszcze przed ołówkiem. Szybko zastąpiły zwykłe, gęsie pióra. W 1508 sam Leonardo Da Vinci przygotował projekt przyrządów pisarskich z zapasem atramentu. Dziś raczej używa się tańszych długopisów. Niektórzy wciąż wybierają pióra ze względu na komfort i małym zmęczeniem nadgarstka. Choć bardziej popularne są zasilane nabojami z atramentem. Do dziś wieczne pióra są symbolem bogactwa i prestiżu. Te niezwykłe przyrządy nie tylko produkuje się w Europie, ale i w Japonii oraz innych krajach Azji.

Najlepsze pióra znanych marek znajdziesz na https://www.twojepioro.pl/artykuly-pismienne/piora-wieczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *