Jaki dywanik łazienkowy wybrać?

Dywaniki łazienkowe nie tylko są elementem ozdobnym, ale również przydają się np. po wyjściu spod prysznica, kiedy musimy stanąć bosymi stopami na zimnych, śliskich płytkach. Jaki dywanik najlepiej sprawdzi się w łazience?

Małe czy duże – która wielkość najlepsza?

Wszystko zależy od wielkość łazienki i umiejscowienia umywalki, prysznica, wanny i toalety. Można zakupić zastaw lub pojedynczy dywanik łazienkowy. Wielkość powinna być dobrana w taki sposób, aby móc swobodnie się po nim poruszać na bosych stopach, bez konieczności schodzenia na płytki.

Jaki materiał najlepszy?

W przypadku, kiedy decydujemy się na jeden dywanik zamiast całego zestawu, warto zakupić dodatkowo gumową matę by umiejscowić ją bezpośrednio przy wannie lub prysznicu. Guma nie nasiąka wodą, łatwo ją umyć i szybko wysycha.

W modzie są dywaniki z frędzli, które choć ładnie wyglądają nie sprawdzają się zbyt dobrze. Trudno się je odkurza i są dość ciężkie, gdy nasiąkną wodą np. podczas prania w pralce. Często pomiędzy frędzlami zbierają się włosy i kurz, a ich usunięcie jest ciężkie i mozolne. Najlepiej zdecydować się na klasyczny, gładki dywanik, pokryty od spodu antypoślizgową warstwą silikonu.

Jeżeli dywan nie posiada warstwy antypoślizgowej, można zrobić ją samemu za pomocą pistoletu do kleju na gorąco. Wystarczy nanieść go w postaci długich kresek na całą spodnią powierzchnię, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Zabieg ten uniemożliwi przesuwanie się dywanika nawet na bardzo gładkich i śliskich podłogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *