Materac ortopedyczny – Zdrowy sen maluszka

Rodzice coraz chętniej sięgają po materace ortopedyczne dla swoich dzieci. Gwarantują one nie tylko zdrowy sen, ale również prawidłowy rozwój maluszka. Dopasowują się do ciała dziecka w taki sposób, by zapewnić plecom, szyi oraz stawom prawidłowe podparcie. Ich zadaniem jest również zapobieganie powstawaniu i pogłębianiu się wad kręgosłupa w czasie snu.

Najważniejszy w pokoju dziecka
Kompletując wyprawkę dla dziecka i wyposażając jego pokój w różnego rodzaju akcesoria, szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniego materaca. To na nim maluch będzie spędzał sporą część swojego życia. Sen powinien sprzyjać jego rozwojowi, a dziecko ma budzić się radosne i wypoczęte.
Kupując materace ortopedyczne rodzice mają gwarancje, że sen ich maluszka będzie rzeczywiście zdrowy. Pod warunkiem, że będzie on miał odpowiednie wypełnienie i twardość. Na zbyt miękkim materacu dziecko będzie w niego się zapadać przy każdej próbie zmiany pozycji snu.

Zwróć uwagę na wypełnienie
Warto pamiętać o tym, że nie każde wypełnienie materaca, choć daje odpowiednie podparcie ortopedyczne, jest praktyczne i funkcjonalne w pokoju dziecka. Lateks nie oddycha, a bonel może nie przetrwać zbyt długo od chwili, gdy dziecko zacznie chodzić. Nieprzewiewne są również mieszanki lateksu, kokosa i gryki. Ich dodatkowym felerem jest to, że kumulują w sobie wilgoć.
Dobrym rozwiązaniem są materace wypełnione antyalergiczną pianką, która posłuży dziecku przez wiele lat. Tego typu materace anatomiczne charakteryzują się bowiem dużą trwałością. Cechą, która zasługuje na uwagę jest to, że nie odkształcają się. Na uwagę rodziców dbających o prawidłowy rozwój dziecka zasługują modele dodatkowo wyposażone w maty roślinne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *