Czym charakteryzują się dobre fotele biurowe?

Coraz więcej osób wykonuje zawody wymagające wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Pracownicy biurowi często odczuwają zmęczenie i ból pleców jeszcze przed południem, często nie mając nawet świadomości, czym może to być spowodowane. Najczęstszą przyczyną problemów z kręgosłupem jest niewygodne siedzisko, jednak na szczęście firmy przykładają coraz większą wagę to komfortowych warunków pracy przed komputerem.

Dobre fotele biurowe powinny charakteryzować się szeregiem cech umożliwiających dopasowanie kształtu do sylwetki użytkownika. Najczęściej chodzi o regulację kąta pochylenia oparcia i koniecznie możliwość blokady przynajmniej w kilku pozycjach, a najlepiej z płynną regulacją i pełnym dopasowaniem do preferencji pracownika. W trakcie pracy plecy powinny być oparte i zachować prawidłowe ułożenie. Krzesło do komputera musi być zaokrąglone z przodu tak, aby nie uciskało naczyń krwionośnych pod kolanami. Równie ważne jest to, aby nie było zbyt głębokie, bo może skutkować tymi samymi niepożądanymi efektami. Konieczne jest wcześniejsze dopasowanie głębokości i szerokości, w innym wypadku krzesło nie będzie spełniało swojej roli.

Na rynku pojawia się coraz więcej foteli biurowych niejako wymuszających przyjęcie odpowiedniej postawy. Mimo sporego zakresu regulacji, niemal w każdym położeniu kręgosłup znajduje się w optymalnej pozycji, a wielogodzinna praca nie powoduje nadmiernego zmęczenia i zapobiega rozwijaniu się wadom postawy. Ponadto odciążone są nie tylko kręgi, ale także mięśnie ud, miednicy i bioder. W przypadku wielu lat spędzonych na stanowisku biurowym przekłada się to na ogromną redukcję problemów związanych ze zdrowiem.

Nawet najlepsze fotele biurowe ergonomiczne nie są w stanie całkowicie zrekompensować braku ruchu, dlatego należy pamiętać o robieniu przerw i wykonywaniu ćwiczeń rozciągających. Odciążymy w ten sposób mięśnie i stawy, a także wymusimy lepszą cyrkulację krwi. Właściwa higiena pracy wymaga robienia przerw i chociaż odrywa od obowiązków, to jednak w perspektywie znacznie zwiększa efektywność.

Więcej dowiesz się na: https://dxracerpolska.pl/fotele-biurowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *