Przykładowy sposób na umeblowanie salonu

W związku z tym, że prowadzimy profesjonalny sklep meblowy, nie mogło na naszym blogu zabraknąć porad dotyczących przykładowego rozmieszczenia poszczególnych mebli w salonie. Poniżej przedstawiamy taką właśnie inspirację.

Co po wejściu?

Zadbaliśmy o to, by nasz salon sprawiał wrażenie przytulnego i wygodnego. Dlatego zaraz po wejściu zobaczymy ciekawie wykonany, klasyczny stolik kawowy, umieszczony przy przeciwległej ścianie (wraz z oknem).

Szafy i sofa narożnasanremo_szafa-70_open

Zadbaliśmy również o to, by najważniejsze meble do salonu, były umieszczone w stosownej odległości od siebie, by nie optycznie nie „przygniatać” obserwatora. Po prawej stronie od wejścia (stolika) umiejscowiliśmy pojemne szafy. Jeśli istnieje taka możliwość, warto postawić na szafy przesuwne, które zajmują znacznie mniej miejsca. Z kolei sofę narożną umiejscowiliśmy po drugiej stronie, by móc z łatwością korzystać ze stolika.

Dodatki

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o telewizorze. Umiejscowiliśmy go naprzeciw naszej sofie narożnej, by zapewnić komfortowe przeglądanie telewizji. Różnicę pomiędzy szerokością telewizora a długością ściany przedziałowej (od narożnika pokoju aż po wejście) postanowiliśmy wypełnić dodatkowymi, funkcjonalnymi szafkami, które mogą również pełnić funkcję dekoracyjną.

Jako profesjonalny sklep z meblami, nie mogliśmy oczywiście zapomnieć o dodatkowym miejscu do pracy. Dotyczy to zwłaszcza salonów wielofunkcyjnych, rozmieszczonych w niewielkich mieszkaniach. Dlatego dobrym pomysłem będzie wykorzystanie do tego ściany, przy której umiejscowiliśmy szafę przesuwną.

Odwiedź nasz sklep internetowy pod adresem https://www.abra-meble.pl/pokoj-dzienny-jadalnia/szafy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *