Regał narożny a gospodarowanie miejscem w pokoju

Kiedy wybieramy umeblowanie do naszego pokoju, czy to do nowo kupionego mieszkania czy to po remoncie, mamy cały szereg możliwości. Możemy postawić na komódki i szafy, wybrać dużą szafę na całą ścianę typu komandor. Jeszcze do niedawna w większości polskich domów prym wiodły nieśmiertelne meblościanki, pamiętające jeszcze epokę PRL. Teraz jednak dużo się pozmieniało. Stawiamy bardziej na minimalizm, niż na zajmowanie całej ściany. Wolimy gładkie powierzchnie, zdobienia wszelkiego rodzaju drewna przestały być w modzie. 20314501_pad_294_221_dla-domu-do-biura-meble-biurowe-regaly-szafki-i-polki-regal-harmonijka
Wybierając meble musimy pamiętać o odpowiednim wymierzeniu miejsca, jakie na nie przeznaczymy. Nie może się przecież okazać, że po złożeniu szafy z Ikei, czy też przywiezieniu gotowej od stolarza okaże się, że nasz zamierzony wystrój się nie uda, ponieważ zabraknie parę mm od ściany do ściany. Problemem zawsze są narożniki. Jeśli chcemy, żeby narożnik był czymś zakryty, możemy ustawić 2 szafki pod kątem 90 stopni do siebie, jednak często generuje to problem z otwieraniem drzwiczek. Dobrym wyjściem z tej sytuacji są regały narożne. Meble tego typu doskonale wpasują się w narożniki naszego pokoju, nie blokując jednocześnie drzwiczek od innych szaf. Mogą być też swego rodzaju separacją między dwoma sąsiadującymi komodami.
Regały narożne sprawdzą się nie tylko w pokoju dziennym. Zastosować możemy je również w kuchniach czy nawet łazienkach. Niezłym rozwiązaniem są małe regały podwieszane, zamiast tych dużych, stojących i jednocześnie zajmujących sporo miejsca. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu potrzebnej przestrzeni, takie małe regały narożne mogą okazać się idealnym sposobem na jej zaoszczędzenie.
W kuchni regaliki takie możemy zająć między innymi naszymi ulubionymi przyprawami czy też sztućcami bądź talerzami, jeśli nie zależy nam by były zamknięte w szafie.
W łazienkach regały te będą idealnym miejscem na ręczniki czy płyny do kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *