Nowoczesne systemy audio guide dla zwiedzających

Systemy audio guide, czasem nazywa się po prostu audio przewodnikiem. Jest to system, który służy do indywidualnego zwiedzania obiektów turystycznych takich jak: muzea, galerie skanseny oraz wiele innych obiektów. Ponadto może być wykorzystywany, w celu odtwarzania materiałów audio jako głos przewodnika.

W zależności od posiadanego sprzętu przewodnik ten może być wzbogacony o kolejny przekaz multimedialny w postaci zdjęcia, filmów oraz animacji, a także o możliwość komentarza zwiedzającego dany obiekt.

Z czego się składają?

Systemy audio przewodników składają się zazwyczaj z takich samych elementów jak audio odtwarzacze, słuchawki, ładowarki zbiorcze oraz urządzenia do hurtowego wprowadzania treści. W zależności od posiadanego modelu w skład zestawu mogą wchodzić również markery audycji – są to urządzenia zdalnie uruchamiane w określonych do tego miejscach.

Na rynku dostępne są trzy systemy audio przewodników dla turystów:

Pierwszy najprostszy model niezawodnego przewodnika audio to MOVI Guide Pro. Kolejnym modelem będzie MOVI Guide Num, jest to automatyczny model przewodnika audio z niezbędnymi opcjami, które uruchamiają audycję na kolorowym wyświetlaczu. Ostatnim dostępnych modeli na rynku jest MINI Guide, który to posiada automatyczny model przewodnika audio z paroma opcjami uruchamiania audycji oraz wbudowanym monochromatycznym wyświetlaczem.

Poza tym oferowane są w nim także usługi z zakresu produkcji przewodników oraz audycji. Kolejną możliwością jest wykonanie profesjonalnych przekładów audio na wybrane przez klienta języki obce. W celu skorzystania z tej funkcji musimy skorzystać z bazy sprawdzonych lektorów, aby odtworzyć nagranie.

Gdzie stosuje się systemy audio guide?

Systemy audio przewodników sprawdzają się znakomicie wszędzie tam, gdzie nie zawsze istnieje możliwość zatrudnienia przewodnika. Audio guide będzie nam pomocny również wtedy, gdy uzupełnić będzie trzeba przekaz danego przewodnika.

System ten oraz zawarte w nim interesujące nas audycje mogą być również innowacyjnym źródłem dodatkowego dochodu dla różnych placówek, które związane są z wystawami muzealnymi. Ponadto, dzięki wgranym audycjom w obcych językach, doskonale posłuży turystom z zagranicy, w celu odpowiedniego zwiedzania.

Dostępne systemy audio guide znajdziecie: https://www.movitech.pl/urzadzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *