O czym pamiętać przed zakupem drążka do podciągania?

Sprzedając wyposażenie siłowni, coraz częściej dostrzegamy zainteresowanie naszych Klientów drążkami do podciągania. I właśnie z tego powodu chcemy im poświęcić nasz dzisiejszy wpis.

Jaki drążek wybrać?

Kwestia wyboru drążka nie jest wcale taka oczywista. Proste, standardowe modele mają bardzo klasyczną konstrukcję, która ułatwia tradycyjne podnoszenie się w oparciu o barki. Znacznie bardziej rozbudowane drążki posiadają dodatkowe chwyty, umożliwiające rozbudowanie ćwiczeń siłowych.

Które rozwiązanie jest naszym zdaniem lepsze? Pamiętajmy, że profesjonalne wyposażenie siłowni to nie to samo, co urządzenia do domowych ćwiczeń. Jeśli preferujesz tradycyjne podciąganie, rozbudowany drążek będzie Ci raczej przeszkadzał.
pol_pm_drazek-do-podciagania-hd9-montowany-do-sufitu-kelton-home-85_2
Jak go zamontować?

Sposób montażu jest zależny od konstrukcji drążka. Wyróżniamy kilka jego rodzajów.

1. Drążek rozporowy – jest on tani i łatwy w montażu. Niemniej nie przykręca się go, a jedynie dokręca za pomocą specjalistycznej śruby rozporowej. Daje to mniejszą stabilność drążka i może z biegiem czasu doprowadzić do upadku. Zwłaszcza, jeśli jesteś wysoki i ważysz stosunkowo dużo.

2. Drążek przykręcany – w zależności od rodzaju sprzętu, można go przykręcać zarówno do ścian, jak i sufitów. O ile sam drążek najprawdopodobniej wytrzyma Twoje obciążenie, to niekoniecznie muszą je wytrzymać… ściany.

3. Drążek wolnostojący – jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Niestety zajmuje on bardzo dużo miejsca.

Podsumowując, choć drążek to nie jest specjalistyczny sprzęt do siłowni, to jednak warto przy jego doborze odpowiednio się postarać. Warto przy tym uwzględnić parametry naszego ciała i ewolucje, jakie chcemy wykonywać.

Najlepsze drążki do podciągania dostaniesz w sklepie https://kelton.pl/pol_m_KELTON-HOME_Drazki-do-podciagania-174.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *