Rowery górskie

Rower górski to jednoślad, z którego korzystają rzesze osób. Dodatkowo, taki rower świetnie sprawdza się na nierównych i trudnych terenach, radzi sobie z dziurami i pagórkami, jest solidny i wytrzymały.

Solidny rower górski

Miłośnicy jazdy na rowerze powinno zadbać o to, aby ich rower górski był solidny i szybki. Rowery górskie są gwarancją przyjemnej przejażdżki na każdym terenie, pozwalają na dość szybkie przemieszczanie się w dane miejsce (nie tak szybko jak auto, ale w niedługich trasach to doskonałe rozwiązanie).
Rowery górskie to sprzęty przeznaczone także dla miłośników kolarstwa górskiego – tutaj górskie podłoże nie będzie stanowiło wielkiego problemu.
Każdy rower górski posiada ramę, koła i przełożenia. W tego typu rowerze rama jest dosyć mała. Najczęściej zostaje wykonana z aluminium, czasami ze stali lub z włókna węglowego (coraz bardziej popularnego).

Budowa roweru górskiego

Koła w rowerze górskim są szersze niż w zwykłym – dla zwiększenia trakcji. Opony mogą mieć gładki lub głęboki bieżnik. Ten drugi sprawdza się na bardzo trudnych terenach, a ten pierwszy zazwyczaj na drogach asfaltowych. Rowery górskie pozwalają na regulację biegów, co pozwala na dostosowanie dynamiki i szybkości jazdy do wymagań podłoża lub własnych preferencji. Przełożeń może być nawet kilkanaście, co jest dużą zaletą w przypadku jazdy na nierównych terenach.
Rower górski posiada wszystkie cechy pozwalające na jazdę na bardzo trudnym obszarze; są wytrzymałe, solidnie wykonane i gwarantują dobrą przyczepność. Jest to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych, gdyż jakość kosztuje, ale za to taki rower może służyć przez bardzo długie lata. Na rynku obecnie znaleźć można rowery w różnych cenach, w różnych kolorach i rozmiarach. Są mniejsze, przystosowane dla dzieci, oraz większe dla dorosłych. Warto porównać oferty i znaleźć najdogodniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *