Wiązania snowboardowe – które najlepsze?

Wiązanie snowboardowe jest zdecydowanie jednym z kluczowych elementów stroju snowboardzisty. Mając do wyboru tysiące różnych modeli i fasonów, ciężko zdecydować się na jedne. Które będą sprawdzały się najlepiej?

Grunt to bezpieczeństwo!

Wybierając wiązania snowboardowe należy pierwszorzędnie skupić się na ich jakości, wytrzymałości i elastyczność. Zarówno zbyt sztywne, jak i zbyt miękkie wiązania nie są odpowiednie i mogą psuć dynamikę jazdy. Dla początkujących poleca się bardziej miękkie wiązania, natomiast dla zaawansowanych nieco sztywniejsze, idealnie sprawdzające się na głębokim, niewyjeżdżonym śniegu, na trudniejszych trasach.

Regulacja wiązania

Jest to dość ważny element, gdyż wiązanie powinno być idealnie dopasowane do stopy oraz buta. Im szerszy zakres regulacji, tym lepiej można dopasować wiązanie snowboardowe. To właśnie one dają nam kontrolę nad deską. Perfekcyjnie dopasowane, solidne wiązania są szczególnie ważne dla bardziej zaawansowanych, którzy prócz tradycyjnej jazdy, próbują swoich sił w trikach w powietrzu.

Cena czy wygląd?

Choć cena zwykle ma wpływ na decyzję kupujących, wygląd również ma znaczenie. Dobrze dopasowany wizualnie zestaw poprawia samopoczucie i umila sport. Kiedy mamy na oku drogi sprzęt, warto zdecydować się na jego zakup w okresie letnio-wiosennym, kiedy ubiegłoroczny, zimowy asortyment jest przeceniany.

Ważne jest, aby nie kupować wiązań „na oko”, najlepiej zrobić to stacjonarnie lub w sklepie online, który daje możliwość odesłania lub wymiany sprzętu, kiedy ten nie spełnia oczekiwań klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *