Interaktywna zabawa i nauka

Zabawek na rynku w dzisiejszych czasach jest multum, niektóre z nich są z serii tradycyjnych inne są super nowoczesne. Jedne z tych modernistycznych to przykład tablicy interaktywnej. Tablica interaktywna dla dzieci ma schowanych wiele zadań, które dzieci pomału wykonują poznając różnego rodzaju zasady.

Tablica interaktywna dla dzieci – pomoc w nauce i nie tylko

Istnieją również tablice interaktywne dla dzieci, przeznaczone bezpośrednio do szkół. Przy pomocy tego rodzaju tablic nauka jest prostsza, przyjemniejsza i wiele rzeczy łatwiej wpada w pamięć.

Producenci prześcigają się w produkowaniu różnego rodzaju wzorów tablic interaktywnych. Tablica interaktywna dla dziecka w wieku przedszkolnym to raczej tablica manipulacyjna, natomiast tablica interaktywna dla dziecka w wieku szkolnym to przykład doskonałego narzędzia pracy w czasie lekcji. Niesamowicie rozwinięta, w dzisiejszych czasach, edukacja cyfrowa pozwala na dobranie odpowiedniej tablicy dla danej grupy uczniów.

Zawsze, decydując się na dany model tablicy ,należy zwrócić uwagę na ilość jej akcesoriów, oraz na jej powierzchnię. Dobrze jest gdy jednocześnie przy tablicy może pracować kilka osób. Akcesoria tablicowe to ilość kolorowych mazaków, możliwość zmiany ich kolorów, funkcja ścierania powierzchni czyli gąbka, klawiatura, przyciski myszy. Im więcej możliwości tym ciekawsza jest praca przy tego rodzaju tablicy interaktywnej.

Tablica interaktywna dla dziecka – tablice szkolne

Szkolne tablice interaktywne powinny działać od razu po podłączeniu ich do komputera, ponadto powinny być zrozumiałe i łatwe w obsłudze. Niektóre z nich obsługuje się palcami a inne posiadają do obsługi specjalne wskaźniki, Wiele ze szkolnych tablic interaktywnych swoją pracę opiera na podczerwieni, są nawet takie tablice, które pozwalają na pracę 8 osobom jednocześnie.

Wiele tablic dedykowanych jest następującym oprogramowaniom komputerowym:

– windows XP,

– windows vista,

– windows 7,8 i 9.

Jedynym problemem jest cena poszczególnych tablic interaktywnych, nie zawsze każda szkoła może pozwolić sobie na ich zakup, mimo, że zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo owe tablice ułatwiają naukę i pracę na lekcjach.

Popularność tablic jest ogromna, dzieci uczą się świat poznawać na nich już od najmłodszych lat. Z tym, że najpierw są to zabawowe tablice a potem super nowoczesne, opierające swoją pracę na programach komputerowych.

Korzystną ofertę znajdziesz tutaj https://marcys-zabawki.pl/product-pol-1602-Dzwiekopis-Dumel-Discovery-tablica-interaktywna.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *