Pasy do biegania z psem przydadzą się do wspólnych treningów

Coraz większą popularnością cieszy się bieganie z psem. Nie brakuje też okazji, by stanąć w szranki z innymi opiekunami i ich pupilami. Wybierając się na takie zawody i trening z pupilem warto pamiętać o bezpieczeństwie zarówno swoim, jak i psa. Zadba o to odpowiednie wyposażenie biegowego duetu.

Pas dla opiekuna
Jednym z elementów, jakiego nie może zabraknąć jest pas biodrowy do biegania z psem. To dzięki niemu opiekun nie będzie boleśnie odczuwał szarpnięć i ciągnięcia przez swojego pupila. Pod warunkiem oczywiście, że będzie to odpowiednio dopasowany pas.
Głównym zadaniem, jakie mają do wykonania pasy do biegania z psem jest odpowiednie przeniesienie siły, z jaką biegnący czworonóg ciągnie swojego opiekuna. Powinno to być odczuwane, jak ciągnięcia pupy, a nie środkowej części kręgosłupa.
Dopasowanie pasa to podstawowe kryterium, jakim należy kierować się przy zakupach. Źle dobrany nie tylko wymusi zmianę stylu, w jakim biega opiekun psa. Może również grozić poważnym urazem kręgosłupa.

Uprząż dla psa
O komfort biegu należy zadbać również jeśli chodzi o psa. Wygodę i dobre samopoczucie podczas treningu zapewni mu dobrze dopasowana uprząż. Nie powinna ona ugniatać klatki piersiowej czworonoga ani w żaden inny sposób krępować jego ruchów.
Warto wybrać uprząż, którą będzie można dopasować do psa, jeśli ten przytyje lub schudnie.

Smycz dla obojga
Opiekuna z biegnącym psem trzeba czymś połączyć. Służy do tego elastyczna smycz. Zaleca się sięgnięcie po model nie dłuższy, niż 2 metry, by można było łatwo zapanować nad pupilem. Warto zwrócić uwagę na to, jak smycz amortyzuje nagłe przyspieszenie biegu psa lub jego kierunek ze strony właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *